Увек приправни тимови Ватрогасно-спасилачког батаљона Врање

О томе колико је занимање ватрогасца-спасиоца данас популарно говори податак да се за пријем у радни однос у врањском Батаљону, на последњем конкурсу, пријавило више од 300 кандидата за 10 расположивих позиција. Особе под истрагом или кривично гоњене нису имале право да конкуришу као ни старији од 30 година, а средња стручна спрема била је обавезна. Здравствени прегледи и провера психо-физичких способности обављани су у Београду, док су критеријуми били на високом нивоу.

У Ватрогасно-спасилачком батаљону Врање запослено је 112 људи. Ових дана активни су на терену због своје основне делатности, гашења пожара. При Батаљону функционишу и тимови за спасавање на води где раде сертификоване особе, оспособљене да самостално делују, као и тимови за спасавање из снежних наноса у зимским условима, чија је улога подршка болесним особама и њихово збрињавање до возила Хитне помоћи и теренско достављање хране и лекова.

Свака општина Пчињског округа има своју подружну ватрогасно-спасилачку јединицу, а Врање је седиште одакле се њима руководи и координише.

С обзиром на то да су тропске температуре предуслов за јављање ватрене стихије, у Пчињском округу ових дана регистроване су мање интервенције. Данас је екипа Ватрогасно-спасилачке јединице Бујановац угасила шумски пожар на територији ове општине.

Подели: