Комеморативним скупом крај споменика погинулима у ратним сукобима од 1990. године и током НАТО агресије у Врању обележена је 25. годишњица НАТО бомбардовања. Овом приликом пошта је одата минутом ћутања, полагањем венаца и цвећа, служењем парастоса и пригодним програмом. На скупу је говорио градоначелник др Слободан Миленковић који је рекао да је данашњи дан подсећање на страдање нашег народа које се циклично јавља вековима уназад.
-Напад најјаче оружане коалиције у историји, без одлуке глобалне мировне организације, на нејаку и поносну земљу, несумњиво је био злочин без преседана. Прекршени су и политички и војни кодекси, а већина међународне заједнице немо је посматрала уништење које је трајало 78 дана. Страдали су војници, полицајци, цивили, деца. Према појединим изворима, међу погинулим цивилима било је и најмање 81 дете. Коришћена су забрањена средства, касетне бомбе и преко 15 тона муниције са осиромашеним уранијумом. Скоро 300.000 је интерно расељених и прогнаних лица са Косова и Метохије. Од 1999. године, у јужној српској покрајини, трајно је оштећено или потпуно уништено преко 150 цркава и манастира. Срби су протерани са својих огњишта на Косову и Метохији где је корен наше духовности и нашег постојања. Онамо где су Пећка Патријаршија, Високи Дечани, Богородица Љевишка и Грачаница. И упркос сложеним геополитичким околностима, државно руководство чини максималне напоре за очување Косова и Метохије – истакао је градоначелник. Додао је да смо безумном злу, одговорили као што једном правдољубивом и православном народу и доликује, не мржњом и осветом, већ толеранцијом и жељом да једном за свагда на Косову и Метохији завлада мир. -И управо због тога, драги пријатељи, праштајмо. То не значи да ћемо заборавити и одустати. Врање не заборавља, Србија не заборавља. Погинулима у свим оружаним акцијама и НАТО агресији вечна слава и хвала – поручио је Миленковић.
Венце и цвеће на Споменик погинулима у оружаним акцијама и НАТО агресији од 1990 – 2003. године положили су градоначелник Врања др Слободан Миленковић са сарадницима, у име Министраства одбране и 4. Бригаде Копнене војске заменик команданта Синиша Николић, народни посланици Горан Николић, Драган Николић и Слободан Петровић, председник ГО Врањска Бања Драган Сентић, начелник Полицијске управе у Врању Саша Недељковић, начелник Центра БИА Врање Милош Ристић, породице страдалих, представници бројних борачких удружења и делегације средњих и основних школа са територије Врања.
У пригодном програму учествовали су Градски мешовити хор под управом Александре Савић, глумци врањског театра и ученица ОШ „Вук Караџић“ Теа Тасић. У наставку је отворена изложба под називом „Пчињски округ под НАТО бомбама“ у Галерији Народног музеја.
Уочи обележавања годишњице НАТО агресије, синоћ су у центру Врања на видео биму презентована имена свих страдалих браниоца отаџбине.
Програм се наставља од 19 часова, када ће у Позоришту „Бора Станковић“ бити приказан филм „33 анђела“ о страдању српске деце током Другог светског рата у логорима у Норвешкој.