Колика су задржавања на граничним прелазима, шта је од документације потребно да бисмо их прешли, какве су цене смештаја у Грчкој, има ли тамо туриста из Србије и каква је епидемиолошка ситуација, какав је дневни а какав ноћни живот и који је генерални утисак у односу на претходне сезоне, сазнајемо од Владимира Тасића из Владичиног Хана, који се тренутно налази у Ханиотију на Халкидикију.
Тасић је са својом сестром у понедељак стигао у Ханиоти, грчко летовалиште на Халкидикију, где ће остати до суботе. Резервисали су пет ноћења неколико дана пре поласка преко портала booking.com, хотел са доручком и тај аранжман за њих двоје кошта 300 евра.
Што се тиче процедура, границу су прешли са пасошем и потврдом о вакцинацији односно зеленим сертификатом и брзим негативним антигенским тестом урађеним у суботу, мање од 48 сати пре поласка на пут. Такође су попунили ПФЛ формулар онлине 24 сата пре доласка у Грчку.
Време је пријатно, без великих врућина. С обзиром на то да је предсезона, нема великих гужви. Доста је Срба у овом делу Халкидикија, али на плажи има довољно слободног простора. Када је реч о дневном и ноћном животу, нека су места породична а нека више за млађе људе.
Пандемија вируса корона није много утицала, према Тасићевој процени, на промену цена јер су приближне као ранијих година. Сунцобран са две лежаљке може се пронаћи за 8 до 10 евра, а на неким плажама у оквиру барова услов за сунцобран је конзумација пића или хране за минимум 10 евра по особи. Бургер кошта 10 евра, флаширана вода 1, кафа 3-4 евра, пиво 5-7, воћна салата око 8 евра. Радно време малопродајних објеката и угоститељских објеката је до 1 сат иза поноћи. Тасић је на крају препоручио Србима да овог лета посете Халкидики.