Оливер Тончић је познато лице врањског спорта и велики заљубљеник у одбојку. Рођен је 1979. године у граду под Пржаром, где је завршио основну и средњу Економску школу, а Факултет физичке културе 2004. године у Нишу.
Веома рано је почео да се бави спортом од каратеа, фудбала и кошарке. Своју другу љубав је пронашао у одбојци, којом је почео да се бави у петом разреду основне школе. Већ у осмом разреду прелази да тренира за свој први и матични клуб ОК „Врање“, који је формиран три године раније 1992. године. Као један од најмлађих првотимаца остаје до краја каријере у свом матичном клубу и ако је имао више понуда да заигра у неком од клубова у Србији.
Пуних 12 година, од 1994. до 2006. носио је дрес са бројем 13 и био један од најзаслужнијих за можда и најбоље време мушке одбојке у Врању, где је тој генерацији врањских одбојкаша измакла тадашња прва лига.
– У својој 27 години сам одлучио да се повучем професионално са терена и посветим се спортском раду и организацији у клубу. Преузимам место потпредседника клуба, и тада долази до формирања прве и праве школе одбојке са такмичарским екипама у пионирској и кадетској селекцији. У томе су ми помогли моји сарадници и тренери Ђорђевић и Трајковић – каже Тончић.
2007. године преузима и формира Комисију за маркетинг која ради до дан данас у клубу. 2008. године са својим најближим сарадницима формира још један клуб у граду, Одбојкашки клуб Панду где преузима улогу председника клуба.
Од 2008 године је најмлађи делегат у Скупштини Одбојкашког савеза Србије где од 2012. године преузима и место потпредседника Савеза Пчињског, Јабланичког и Топличког округа.
Као иницијатор заједничког рада свих одбојкаша, 2012. године формира са сарадницима секцију женске одбојке где је главни циљ улазак у прву лигу Србије.
-После два олимпијска циклуса, пуно одрицања, огромног труда и рада у 2016.години, Врање добија прволигаша у женској одбојци – истиче овај одбојкашки стручњак.
Тончић је један од оснивача и секције Одбојкашких ветерана која креће да постоји, тренира и такмичи се од 2014. године. До данас су освојили Државно првенство у Београду, првенство екипа бивше Југославије и Међународни турнир у Будви и Матарушкој Бањи.
Такође, један је од покретача првог спортског одбојкашког кампа за дечаке и девојчице, који је од пре две године добија карактер Међународног спортског одбојкашког кампа који траје девет година и достојно презентује Врање и спорт у Врању.
Добитник је многих признања, а у 2016. години једногласно постаје најбољи спортски радник у Врању на избору за најбоља спортска достигнућа у врањском спорту за 2016. годину од стране Спортског савеза града Врања.
На изборној скупштини ОСС 2016. године у новом четворогодишњем циклусу именован је за попредседника Савеза Топличког, Јабланичког и Пчињског округа, као и координатора Одбојке на песку. Тончић је и делегат у Скупштини Одбојкашког савеза Србије.
Одбојкашки клуб Панда 2017- године постаје члан друге лиге Србије на квалификацијама а у избору спортских независних новинара добија признање као најбољи женски спортски клуб у Пчињском округу.
Као делегат ОСС, 2017. године са репрезентацијом путује на Европско првенство у Пољску, а 2018. одлази и на Светско првенство које је било одржано у Италији.
Поседује А лиценцу Одбојкашког тренера издату од стране ОСС.
Овај талентовани спортски радник је прави заљубљеник у спорт. Зато и не чуди што је управо поред одбојке његово животно опредељење рад са децом. Поред клуба и свих обавеза, Тончић ради као професор физичког васпитања. Има 37 година, живи и ради са својом породицом у свом родном Врању која му је највећа подршка.
Пројекат „Треће полувреме“ подржан је од стране Града Врања на Конкурсу за суфинансирање пројеката производње медијских садржаја ради остваривања јавног интереса у области јавног информисања у 2018. години.