Пораз рукометаша Врања од најслабијег тима у лиги

Поразом су завршиле шампионат одбојкашице Врања. Одбојкаши су поражени од Топличанина из Прокупља, док су стонотенисери Топ Спина рутински савладали Озрен из Сокобање.

Завршен је шампионат у Првој лиги за одбојкашице. У мечу последњег кола, Врање је поражено у Горњем Милановцу од Такова, резултатом 3:0 у сетовима. У првом сету, Таково је било боље са 26:24, у другом је резултат био 25:22, и у трећем сету победа Такова са 25:20. Врање је на крају првенства освојило седмо место са 34  бода и обезбедило је учешће у Првој лиги и за наредну сезону.

Трећи пораз за редом остварили су одбојкаши Врања у такмичењу Друге лиге Исток. Изгубили су у Врању од водећег тима на табели, прокупачког Топличанина, са 3:0 у сетовима. У првом сету је било 25:20, у другом 25:23, док је и трећи сет припао Топличанину, резултатом 25:17. Врање је четврто на табели и има 30 бодова а у наредном  колу дочекује на свом терену нишки Десетку.

Одбојкашице Панде победиле су у Куршумлији истоименог домаћег друголигаша, резултатом 3:1 у сетовима. Домаћи тим је био бољи само у другом сету, који је добио са 25:21. Панда је у првом победила са 25:17, у трећем 25:21, док се у четвртом сету играло на разлику и на крају је резултат гласио 26:24 за Панду. У 20. колу Панда дочекује Књажевац.

Топ Спин је био бољи, како се и очекивало од Озрена из Сокобање, резултатом 4:0 у партијама. У 15. колу Друге лиге Југ, рутинска победа врањских стонотенисера, који су оправдали улогу фаворита. И даље су Врањанци са Прокупачким стонотенисерима на врху табеле и чека се само завршетак сезоне и прелазак у виши ранг такмичења. У наредном колу Топ Спин гостује екипи Јосип Колумба у Нишу.

Ненадан пораз доживели су кошаркаши Радника у Сурдулици од Јабланице из Медвеђе у 22. колу Прве Регионалне лиге Исток. Победила је Јабланица, резултатом 71:65, може се рећи сасвим заслужено. Радник је трећи на табели са 38 бодова а у наредном колу гостује Фер Плеју у Нишу.

Теже него што се очекивало, Морава је у Владичином Хану савладала Младост Весну из Беле Паланке, резултатом 74:63. Доста су се мучили домаћи кошаркаши са борбеном екипом из Беле Паланке, па су тек пред крај утакмице успели да сломе отпор гостујућег тима. Најзаслужнији за победу Ханчана је капитен Милан Миленковић. Морава је и даље на деоби првог места са Фер Плејем из Ниша а у наредном колу, Морава је по распореду слободна.