У свечаној Сали Дома војске у Врању свечано је потписан Меморандум о међуопштинској сарадњи на територији Пчињског управног округа и заједничком доприносу одрживом функционисању специјализованог СОС Телефона за жене са искуством насиља у породици.
Меморандум су потписали председница удружења грађана Одбор за људска права Врање Сузана Антић Ристић и председници локалних самоуправа: Града Врања, општина Сурдулица, Бујановац, Босилеград , Владичин Хан и Трговиште.
У име града Врања овај документ потписао је заменик градоначелника Ненад Антић.
-Веома сам поносан што је Врање први град у Србији у којем је уприличено потписивање овог значајног документа, који ће бити још једна веома важна карика у заштити жена и деце од породичног насиља. Сматрам да је добро што постоји СОС телефон у Врању који ради посвећено и одговорно. Као једини на подручју Пчињског округа до сада је на годишњем нивоу имао преко хиљаду позива. Доступан је женама, које су жртве насиља већ 17 година, 24 часа свих седам дана у недељи и доприноси смањењу насиља. Верујем да ће потписивањем овог међуопштинског Меморандума о заштити жена од насиља бити још више унапређен развој и одрживост специјализованих програма за жртве насиља у локалним заједницама, истакао је заменик Антић. Он је додао да ће град Врање наставити да пружа максималну подршку у сузбијању породичног насиља и заштити жртава. О значају деловања СОС телефона, као и потписивања овог документа говориле су и Наташа Ивановић, службеница за социјалну укљученост у Програму СЊИСС ПРО и Наташа Окиљ, саветница за родну равноправност и људска права у Сталној конференцији градова и општина. Оне су похвалиле рад СОС телефона у Врању, нагласивши да ће и убудуће подржати пројекте који су оправдали постојање и доказали своју одрживост. Скупу је присуствовала и Данијела Милосављевић, градска већница за локалну управу и социјалну политику.