Динамо и КМФ Врање играли нерешено, рукометаши и кошаркаши поражени

Динамо није успео да победи Нови Пазар у Врању. И поред изгледних прилика за голове, мреже су остале нетакнуте. Могао је Динамо до целог плена, али могли су и гости да освоје сва три бода. По две стопостотне шансе играчи оба тима нису претворили у голове. На крају подела плена и исто одстојање на табели. Динамо и Нови Пазар деле четврто место на табели са по 19. бодова. Први су Графичар из Београда и Маталац из Горњег Милановца са по 22 освојена бода. Трећи је новосадски Кабел са 20 бодова. Тринаесто коло игра се у среду, а Динамо игра у Земуну са истоименом екипом.

Радник је у Сурдулици победио ТСЦ и нанео му први пораз у шампионату Супер лиге Србије. Стрелац јединог гола на мечу био је Макарић из оправдано досуђеног пенала у 52. минуту утакмице. Радник дели са Напредком из Крушевца једанаесто место са исто толико освојених бодова. Првенство у Супер лиги се прекида због утакмица репрезентација а 12. коло се игра 19. октобра када Радник гостује Пролетеру у Новом Саду.

Клуб малог фудбала Врање није успео да победи Фон из Београда у Врању у 3. колу Прве лиге Србије. Иако су два пута током меча водили, врањски фудбалери нису успели да освоје сва три бода. Стрелци за Врање били су Додић и Трајковић, који се два пута уписао у листу стрелаца.

Врање је пето на табели са 4 бода а у наредном колу гостује Калчи у Нишу. У Другој лиги, Зуфо из Бујановца претрпео је први пораз. Изгубио је у Ивањици, резултатом 3:2. Зуфо дели прво место на табели са Бањицом, Тисом и Металцем Колорадом са по 9 бодова. У 5 .колу дерби у Бујановцу, Зуфо-Бањица.

Рукометаши Врања 1957 забележили су други пораз у шампионату Супер Б Исток-Запад лиге. Изгубили су резултатом 28:27 у Прокупљу од Топличанина, иако су водили на полувремену са 15:13. Прво полувреме меча 3. кола протекао је у изједначеној игри, да би у финишу, врањски рукометаши стекли предност од 2 гола. Исто је било и у другој деоници меча, у 60. минуту нерешено 27:27, да би буквално у последњим секундама Топличанин из седмерца постигао погодак и победио. Најефикаснији у тиму Врања били су Јевтовић са 10 и Чоловић са 7 погодака, док је код Топличанина Стефановић био најефикаснији са 6 голова. Врање је седмо са само 2 освојена бода а у наредном колу дочекује , Куршумлију. У Првој лиги Исток, рукометаши Младости изгубили су у Бујановцу од БСК Хебе, резултатом 28:24, полувреме 14:13. У врањском тиму Станојковић је постигао 6 голова а у тиму БСК Хебе, Јањић је дао 8 голова. У следећем колу Младост гостује Књажевцу. Утакмица, рукометне Прве лиге Исток, за жене између Врања и другог тима Јагодине је одложена.

Неуспешан деби у сениорској конкуренцији имали су и кошаркаши Пантера из Врања у 1. колу Друге Регионалне лиге Исток. Изгубили су у Медвеђи од Радана из Лебана, високим резултатом 83:61. Само је прва четвртина меча завршена нерешеним резултатом 22:22, да би другу Радан добио са 26:20, трећу са 12:7 и четврту 23:12, за великих 22 поена разлике. У другом колу Пантери су домаћини Власотинцу.

А у трећем колу првог степена Купа Србије, Радник из Сурдулице је победио Ниш у Нишу, резултатом 96:67, док је Морава из Владичиног Хабна изгубила у Прокупљу од Топличанина, резултатом 102:85 и испала из даљег такмичења Купа. Радник у полуфиналу игра са победником меча Власотинце-Јабланица, који се игра вечерас.

Стонотенисери Врањског Топ Спина забележили су победу на отварању шампионата Друге лиге група Југ. Победили су врањски стонотенисери Радничког у Нишу, резултатом 4:2 у партијама. У другом колу Топ Спин је домаћин Озрену из Сокобање.