Динамо изгубио у Смедереву – Црвена Звезда тријумфовала у Сурдулици

Фудбалери Динама доживели су и други везани пораз на гостовањима у Првој лиги Србије. У 16 колу изгубили су у Смедереву од истоименог тима, резултатом 2:1, полувреме 0:0. Први део утакмице протекао је у изједначеној игри али није било много прилика за голове па су мреже мировале. У другом делу меча, домаћин је на почетку имао више од игре и то су материјализовали преко Стојковића у 51 минуту, када је Смедерево повело са 1:0. Само девет минута касније, Динамо је изједначио преко Симовића. Сва три бода Смедереву обезбедио је Џон у 76 минуту и поставио је коначан резултат меча.  Овим поразом Динамо је пао на девето место на табели Прве лиге и има 23 освојена бода.

Радник је у Сурдулици поражен је од Црвене Звезде високим резултатом 5:0 у мечу 13 кола Супер лиге Србије. Црвена Звезда је била боља током читавог меча и заслужено је освојила бодове. Радник је изгубио високим резултатом и имаће доста брига у наставку шампионата. Радник је тринаести на табели са само 11 освојена бода.

Утакмице редовног кола у Првој лиги малог фудбала нису игране овог викенда али су играни мечеви 7 кола Друге лиге. Зуфо је у Бујановцу победио Смедерево, резултатом 6:2, полувреме 5:1. Бујановачки тим је на деоби другог места са Бечејем Бањицом и Тисом са по 12 освојених бодова.

Нису игране утакмице ни у Супер Б лиги за рукометаше а у Првој лиги Исток, два пораза врањских тимова. Рукометаши Младости изгубили су у Алексинцу восоким резултатом 41:27 од домаћег тима, који је прошле недеље победио и БСК Хебу у Бујановцу. БСК Хеба је изгубила у Власотинцу од истоиманог тима,  резултатом 39:26. Младост и Бск Хеба се налазе на шестом и седмом месту са по 4 освојена бода. Рукометашице Врања изгубиле су меч 4 кола у Врању од другог тима нишке Наисе, резултатом 25:22.   Врање је осмо са 4 бода.

Две победе и један пораз остварили су кошаркашки клубови из округа. Пантери су у Врању победили лесковачки Хисар, резултатом 107:63 у мечу 5 кола Друге Регионалне лиге Исток. Тријумфовала је боља екипа са великом разликом у кошевима. Пантери су трећи са 6 освојена бода. Морава из Владичиног Хана победила је још у четвртак у Димитровграду са 76:67 али су синоћ у Бору кошаркаши Радника из Сурдулице изгубили резултатом 80:68  у мечу 3 кола Прве Регионалне лиге Исток. Морава је друга са 5 а Радник седми са 4 освојена бода.

Победом над Ђердапом из Кладова у 4 колу Друге лиге Југ у Врању, са 4:0 у партијама, стонотенисери Тип Спина су се осамили на врху табеле. Са максималним учинком од пет победа Врањски стонотенисери сигурно држе прву позицију на табели и са улогом фаворита одлазе на следећи меч у Пирот.