Победе рукометаша, кошаркаша и одбојкашица Врања

Рукометаши Врања победили су Јагодину у гостима, Кошаркаши Пантера славили су у дуелу са Раданом из Лебана, одбојкашице Врања и после трећег кола не знају за пораз а славили су и стонотенисери Топ Спина у мечу са лесковачком Дубочицом.

У Супер Б лиги за рукометаше играни су мечеви 7 кола. Врање 1957, је после дугог резултатског поста забележило другу победу у шампионату. Победили су врањски рукометаши, Јагодину у гостима, резултатом 27:24, полувреме 12:10 за Јагодину. Најефикаснији у редовима Врања били су Димитријевић са 6 и Барјактаревић и Бошковић са по 5 постигнутих голова. У тиму Јагодине највише погодака постигли су Матић и Божанић по 6. Домаћин је водио већи део меча,  да би до поравњања резултата дошло у 39 минуту, када је било 15:15 а затим у 56 минуту, 24:24, а онда Врање 1957 прелази у вођство и на крају освоја бодове. Врање је десето на табели са 5 бодова а у наредном колу дочекује Златар из Нове Вароши. Рукометаши Младости поражени су у Зајечару од истоимног прволигаша, резултатом 32:27, док је БСК Хеба из Бујановца изгубила меч 6 кола Прве лиге Исток у Бољевцу од Ртња, резултатом 19:18. Рукометашице Врања су на свом терену поражене од Пирота са 33:22. БСК Хеба је шести на табели са 8, Младост је осма са 4 бода. Код жена, Врање је осмо са 4 освојена бода.

Одбојкашице Врања и после треће утакмице не знају за пораз. Са три победе су се осамосталиле на врху табеле Прве лиге Србије. Врање има 9 бодова а прати га Срем из Сремске Митровице са бодом заостатка. У трећем колу, врањске одбојкашице су на домаћем паркету савладале Роду из Београда са 3:1 у сетовима. У првом је било 25:21, у другом 25:19, трећи сет су гошће решиле у своју корист, резултатом 25:22, да би Врањанке завршиле меч победом у четвртом сету са 25:22. У наредном колу Врање игра са екипом Омладинца из Нових Бановаца. Одбојкаши Врања су ове недеље у редовном колу Друге лиге Исток били слободни. Одбојкашице Панде доживеле су и трећи пораз у исто толико кола шампионата. Изгубиле су на домаћем терену од Мајданпека резултатом 3:1 у сетовима. После три одиграна меча, Панда је последња на табели без бодова. Једино Стампедо из Ниша, поред Панде, нема победу.

Кошаркаши Пантера победили су у Врању, Радан из Лебана, резултатом 103:59. Иако је ова утакмица требала да буде дерби кола, то уопште није била. Кошаркаши Пантера су доминирали током читавог меча и заслужено победили на крају. На табели је Власотинце прво са 14 бодова, Пантери су други са 12, док по 11 бодова имају Актавис академија из Лесковца и Радан из Лебана. Ова четири тима ће се пласирати у Плеј оф. У нередном колу Пантери играју у Власотинцу, против клуба који их је једини победио у Врању.

У Првој Регионалној лиги Исток, Пчињски дерби је игран у Владичином Хану. Морава је победила Радник из Сурдулице са 69:62. У врло изједначеној и неизвесној утакмици. Деби тренера Јањића, који је заменио смењеног Здравковића, на клупи Радника, почео је поразом. Грујић је био најбољи у редовима Радника, али много промашених шутева за 3 поена је било пресудно за трећи пораз у првенству. Морава одлично гура у шампионату и са само једним поразом се налази на другом месту табеле. Радник је седми са 7 бодова.

Шест утакмица шест победа, то је биланс стонотенисера Топ Спина у шампионату Друге лиге група Југ. У шестом колу у Врању победђена је Дубочица из Лесковца, максималним резултатом 4:0. Победа ниједног момента није долазила у питање, јер су врањски стонотенисери много квалитетнији тим од Лесковчана. Топ Спин је први са 12 бодова.