Рукометаши Врања 1957 поразом у Неготину завршили јесењу полусезону

Фудбалери Радника победили су Инђију са 2:0, Рукометаши Врања изгубили су у Неготину у последњем колу јесени. Ненадан пораз одбојкашица Врања на домаћем паркету и победа кошаркаша Пантера у Лесковцу и стонотенисера Топ Спина у дуелу са Лужницом из Бабушнице.

У 20 колу Супер лиге Србије, фудбалери Радника победили су у Сурдулици тим Инђије, резултатом 2:0, полувреме 0:0. После боље и квалитетније игре у другом полувремену, Радник је головима Павлова у 46 и Томића из пенала у 61 минуту заслужено победио. Овом победом се Радник попео за једно место на табели Супер лиге, па је сада дванаести са 19 бодова, колико има и тринаести Пролетер из Новог Сада. Радник има и утакмицу мање. У Првој лиги Србије одиграна су два заостала меча. Златибор и Раднички Крагујевац су играли нерешено 0:0, док је Нови Пазар савладао Смедеревео, резултатом 3:1. После ових резултата дошло је до одређене промене на прволигашкој табели. Динамо из Врања је сада девети, јер је осмо место препустио Новом Пазару, који има бод више у односу на врањски тим.

Поразом у Неготину од Хајдук Вељка, резултатом 34:28, полувреме 17:12, рукометаши Врања 1957 су завршили неуспешну полусезону у Супер Б лиги. После 11 одиграних утакмица, Врање 1957 дели девету и десету позицију са Јагодином са по 7 бодова и оба клуба се налазе у зони испадања. Само је лошији тим од њих Житорађа, која је без бодова. На утакмици у Неготину, Барјактаревић је постигао 6 а Чоловић 5 голова у тиму Врања а у домаћем тиму најефикаснији су били Петровић и Станојчић са по 6 погодака. У Првој лиги Исток, рукометаши Младости победили су у Параћину истоимени тим са 36:31, док је БСК Хеба играо нерешено у Неготину са другим тимом Хајдук Вељка, 33:33. Рукометашице Врања изгубиле су на домаћем терену од Ремисијане из Беле Паланке, резултатом 34:26. Младост је седма а БСК Хеба девета на табели Прве лиге Исток у мушкој конкуренцији, док су рукометашице Врања девете са 7 бодова.

Ненадан пораз доживеле су одбојкашице Врања на домаћем терену од Србијанке из Ваљева са 3:1 у сетовима. Иако су пре меча, врањске одбојкашице важиле за фаворита, нису то успеле да покажу на терену. Гошће су први сет добиле, резултатом 25:20. Врање изједначава на 1:1 у сетовима, да би Србијанка после разлике од 26:24 повела са 2:1. У четвртом сету је било 25:20 и  бодови за гошће. Врање је са другог места пало на 4. место табеле Прве лиге Србије. Два пораза доживели су врањски клубови и у Другој лиги Исток. Одбојкаши су поражени у Јагодини са 3:1, док су одбојкашице Панде поражене у Зајечару са 3:0 у сетовима.

Кошаркаши Пантера су високо поразили Хисар у Лесковцу, резултатом 106:43. Власотинце је прво на тебели Друге Регионалне лиге Исток, док су Пантери други. У Првој Регионалној лиги, Морава је у Владичином Хану савладала Ртањ из Бољевца са 84:58, док је Радник у Сурдулици у дербију кола славио над Јабланицом из Медвеђе, после продужетка са 73:68. На табели, кошаркаши Бора су први, Јабланица је друга а Маринос из Ниша, Радник, Морава и Топличанин из Прокупља деле трећу позицију са по 15 бодова.

Како се и очекивало тријумфовали су и Стонотенисери Топ Спина у дуелу са Лужницом из Бабушнице у 9 колу Друге лиге, Југ, са 4:1 у партијама. Интересантна утакмица у којој су гости из Бабушнице пружили достојан отпор фаворизованом домаћину. Топ Спин је и даље први на табели без пораза а у наредном колу игра у Бору са истоименим тимом.