У АТД диспанзер у Врању долазе пацијенти са сумњом на вирус корона. Њихов преглед састоји се од низа поступака којима се утврђује даље лечење. Просторије ове здравствене установе прописно се дезинфикују, а особље има одговарајућу опрему.
У Пнеумофтизиолошки диспанзер, познатији као АТД, упућују се пацијенти из Дома здравља који имају респираторне тегобе било које врсте. Екипе раде непрекидно и смењују се на 12 сати. Запослени имају, према речима директорке ЗЦ Врање др Љиљане Антић, комплетну заштиту од могућности инфекције.
Након крвне слике, пацијентима се по потреби раде рендген срца и плућа, они бивају упућени на Радиологију и након читања снимака враћају се дежурном лекару који даље одлучује о томе да ли ће бити задржани на стационарно лечење или не.
Када је реч о капацитетима, центар корона 1 на располагању има 34 кревета, Инфективно одељење 22 а Грудно 12. У згради старе Хирургије која располаже са 60 лежајева тренутно има пацијената који су, за сада, смештени сваки у посебној просторији. На Дечјем одељењу нема оболелих.
У случају повећања броја пацијената, према најавама надлежних, још неке службе ће бити ослобођене за њихов пријем. Они са тешком клиничком сликом транспортују се у Клинички центар Ниш.