Примена спортских активности код особа са инвалидитетом има значајно место у рехабилитацији, као и након ње због доказаног позитивног дејства на психичке и моторичке способности, а такође и на квалитет живота ове популације. Mедијским пројектом „Богатство њихове различитости“ који се реализује захваљујући средствима Министарства културе и информисања, говоримо о деци ометеним у развоју која су се стручно оспособила за самосталан рад и чланови су спортског клуба „Бубамара“ где су остварили значајне резултате. Ово је прича о Владиславу Јовићу и његовим успесима.
Владислав Јовић је из Лознице, али данас живи у хранитељској породици у Врању. Завршио је Школу за основно и средње образовање „Вуле Антић“ и стекао стручност у области машинства и обраде метала. Члан је спортског клуба „Бубамара“ активно је учествовао на националним и међународним такмичењима и разим спортским камповима. Као члан рапрезентације учествовао је на зимским олимпијским играма у Аустрији и освојио четврто место у дисциплини алпско скијање. Воли кошарку и одбојку и био је члан репрезентације на Одбојкашком турниру у Пољској где је освојена бронзана медаља.
Спортске активности за особе са инвалидитетом могу бити од пресудне важности у очувању и унапређењу здравља, али и оптимализацији преосталих психофизичких способности, јер вежбање омогућава низ повољних ефеката у оквиру психичке заштите здравља.
Кроз спорт, особе са инвалидитетом добијају прилику да буду укључене у друштвене догађаје, интеракције са другим људима и да се осећају као део заједнице, што јесте крајњи циљ рехабилитације.
Поред међународних такмичења клуб „Бубамара“ редовно учествује и на домаћим такмичењима и националним играма Специјалне Олимпијаде Србије, где су ученици ове школе заједно са Владиславом освојили велики број медаља.