Бокун Поповић и Телебак Милинковић: Кроз векове и цивилизације, књижевност задржала најзначајнију улогу

,,Kњижевност као лек“ назив је предавања, одржаног у  Библиотеци Бора Станковић у Врању. Докторка Вања Бокун Поповић и Сања Телебак Милинковић су на овом, могло би се рећи несвакидашњем предавању објасниле како књижевност утиче на наше ментално здравље, смањење стреса и зашто књижевност има једну од најзначајнијих улога кроз векове и цивилизације?

Др Вања Бокун Поповић доктор је психологије и мастер педагогије. Аутор је неколико књига, преко 100 програма личног развоја и редовни је дописник за медије у региону. У свом стручном раду комбинује доказане научне моделе, неуробиолошке законитости психотерапеутске принципе са књижевношћу, уметношћу и музиком, са циљем остваривања дубље интегрисаности ума и тела. Стрес као верни пратилац сваког од нас скоро да је постао свакодневица. Како и на који начин се носити са стресом?  Била је ово јединствена прилика да баш од докторке Бокун Поповић чујемо како књижевност може да буде лек. Проверени лек свакако јесте књижевност што  потврђује и реченица коју је Вања током свог обраћања упутила присутнима:

“Туга коју бих јако осећала када сам сама просто би нестајала када бих се нашла у друштву књига.“

Сања Телебак Милинковић је издавач и власник ауторских права за књигу “Уметност контемплације “-  Нежни пут до целовитости и благостања,  аутора Ричарда Рада.

“Истражујући могућности које моја душа тражи, наишла сам на књигу, “Уметност контемплације“ и Ричарда Рада, дивног поете и мистика“,  додала је Телебак Милинковић.

У зависности од тога где се налазимо и у каквом стању ми ћемо бити срећни или обрнуто а кроз контемплацију ћемо наћи нежни пут до целовитости и благостања, порука је која је послата са предавања под називом, “Књижевност као лек“.

Подели: