ОШ „Јован Јовановић Змај“ у Врању отворила ново одељење за прваке

Основна школа „Јован Јовановић Змај“ у Врању је до сада бројала три одељења првака, али због повећаног броја деце, формирано је још једно одељење, како би се обезбедили квалитетнији услови за учење и рад са децом.

Oве године, Основну школу „Јован Јовановић Змај“ похађа више од 600 ученика, од тога 87 првака.

Већ првог дана нове школске године могла се осетити радост коју су донели нови ђаци, а  наставничко особље потрудило се да их дочека са пуно љубави и пажње. Уплашени, али радознали, прваци су испунили двориште школе и са нестрпљењем очекивали свог новог учитеља.

Рад са првацима је специфичан и захтева посебну посвећеност, јер је управо први разред темељ њиховог целокупног образовања.

Прелазак из вртића у основну школу представља један од најважнијих догађаја код деце, али је и прави изазов за родитеље. Њихова улога у васпитању и припреми деце за школску годину је од изузетног значаја и учитељица Ивана Стошић истиче да је најважнија њихова посвећеност деци и заједнички рад.

 

Подели: