Из градског Водовода поручују да је редовно мењање мрежица на славинама важно за квалитет воде

У неким домаћинствима у Врању филтери за воду постали су важан део који се користи за прочишћавање воде. У Врању је вода чиста и безбедна за свакодневне употребе, поручују из Водовода и додају да нема разлога за бригу.

Што се тиче славина, многи грађани мисле да је треба заменити када се поквари и да у међувремену не захтева посебно одржавање и чишћење. Владимир Богдановић, изврршни директор ЈП „Водовод“ у Врању за техничка питања, истиче да на сваких пар месеци треба извршти промену мрежице која се налази на врху славине и такође пратити притисак воде. Уколико је слабији, можда је то знак за промену или чишћење.

Вода за пиће коју користе грађани Врања са бране Првонек важи за једну од најчистијих у целој земљи, а  из градског Водовода кажу да се редовно врше контроле квалитета воде.

Подели: