Трговиште не заборавља: Чувамо слободу као аманет!

Велики број житеља Трговишта на челу са народним послаником Ненадом Крстићем и председницом општине Трговиште Наташом Манасијевић, присуствовао је обележавању Дана сећања на жртве страдале у НАТО агресији у Врању.

Крстић је истакао да сећање на 78 дана бомбардовања није само одавање поште страдалима, већ и непрестана борба против заборава неправде која је нанета српском народу.

– Због будућих нараштаја је од пресудне важности да се запамти да је над једним народом извршена класична агресија. Младима морамо стално да понављамо шта се тада догодило, како се никада не би заборавила неправда која нам је направљена –  изјавио је Крстић.

Манасијевић је овом приликом истакла да слободу чувамо у аманет.

– Данас смо овде како би смо одали почаст невиним жртвама које су страдале у НАТО бомбардовању 1999. године. Ту смо да никада не заборавимо, као и да слободу чувамо у аманет. Србија је наша породица, породицу треба градити и чувати  за будуће генерације које нам долазе, истакла је председница општине Трговиште, Наташа Манасијевић.

Подели: