У сали Скупштине Града Врања потписан је Протокол о сарадњи у области превенције и заштите менталног здравља деце, адолесцената и младих на територији града којим су повезане институције из области здравства, образовања, социјалне заштите, као и цивилни сектор и млади.
О значају овог Протокола говорила је заменица директорке УНИЦЕФ-а Карол Вињо која је истакла да документ предвиђа заједнички ангажман свих институција, а све са циљем да се деци, адолесцентима и младима пружи подршка и заштита њиховог менталног здравља.
Према речима Градског већника за образовање и информисање Дарка Раденковића, овај протокол није замишљен као документ који уводи нове административне обавезе или уређује појединачне случајеве, већ као оквир за бољу сарадњу и координацију свих актера који раде са децом и младима. Његов циљ је да млади лакше дођу до подршке која им је потребна.
Потписивању Протокола о сарадњи у области превенције и заштите менталног здравља деце, адолесцената и младих на територији града присуствовали су и представници Здравственог центра, Центра за развој локалних услуга социјалне заштите, Центра за социјални рад, Канцеларије за младе, директори основних и средњих школа, као и представници Београдског психолошког центра и ОПЕНС-а из Новог Сада.
Потписивањем Протокола Град Врање постао је четврти град у Србији који на овај начин ствара услове за организованији приступ решавању проблема са којима се суочавају деца и млади.