Лекари упозоравају: Високе температуре могу озбиљно угрозити здравље

Високе температуре током лета стварају додатно оптерећење за организам, а највећи ризик прети хроничним пацијентима, особама са кардиоваскуларним тегобама и старијим суграђанима. У Служби хитне медицинске помоћи у Врању током претходних дана забележен је пораст броја пацијената који се јављају са тегобама као што су повишен крвни притисак и главобоља.

Током периода високих температура важно је уносити довољну количину течности и конзумирати лаку храну. Препорука лекара је да грађани код себе увек имају воду и узимају више воћа и поврћа.

Без преке потребе не треба боравити на отвореном у периоду од 10 до 17 сати, а у случају малаксалости, главобоље, вртоглавице или губитка свести, неопходно је јавити се лекару. Служба хитне медицинске помоћи на располагању је грађанима 24 часа.

Подели: