Радови Братислава Анђелковића одушевили Врањанце

У Галерији Народног универзитета у Врању отворена je изложба под називом „Камен древног сневача“, аутора Братислава Анђелковића, познатијег као Бата из Вучја.

Братислав Анђелковић – Бата из Вучја препознатљив је по аутентичном рукопису и сликању на необичним подлогама попут камена, старог дрвета, коже и одбачених предмета. Нарочито је познат као изузетан минијатуриста који слика голим оком на готово невероватним површинама – зрну пшенице, делићу жице или палидрвцу.

Врањанци су имали прилику да погледају више од 40 његових радова у оквиру ове изложбе, а приказан је и документарни филм који сведочи о његовом стварању.

Анђелковић иза себе има бројне самосталне и групне изложбе, а за свој вансеријски допринос српској култури одликован је и престижним Видовданским признањем.

Подели: