Компанију Јумко данас је посетила студентска делегација из Холандије, која је обишла све производне погоне. Они обилазе земље из бивше Савезне Републике Југославије, а пре Јумка посетили су Џинси, Фалке и Бенетон, затим Геокс, а сутра одлазе у Београд где ће посетити Холандску амбасаду.
Јумко је на Балкану једина текстилна компанија која има заокружени процес производње, почев од памука, преко предива, па све до готовог одевног предмета. 28-оро студената из Холандије је са два професора обишло све погоне: предионицу, тлачницу, дораду и конфекцију.
Утисци су, како су нам рекли, фантастични.
Маријана: „Све је јако импресивно. Презадовољна сам оним што сам видела. Компанија је велика и заиста има пуно људи који овде раде.“
Мајк: „Интересантно је то да је ово јако стара фабрика. Ја долазим из једне савремене земље где се овако нешто не може видети, међутим одушевљен сам сектором дораде јер изгледа као из филма.“
Виламина: „Долазим са Универзитета који се бави бизнис страном моде, где изучавамо маркетинг, брендинг, продају и тај пословнији део моде. Ово је једно одлично искуство јер се код нас учи пуно теорије и немамо прилику да видимо практични део.“
Стајн: „Невероватно је да сви људи који раде овде имају осмех на лицу, сви су ми пришли и причали са мном, јако су пријатни.“
Студентску делегацију из Холандије предводио је власник консултантске фирме из Македоније, Дејан Павић, који оваква путовања организује у својој земљи, а од прошле године и по Србији. Факултет чији су представници посетили компанију Јумко је приватан, али признат, траје 3,5 године, а студенти који су дошли тренутно похађају другу годину.
„Студенти из Холандије су за компанију Јумко сазнали преко интернета и исказали жељу да је посете. Од тог тренутка па до сада прошло је месец дана.“, рекао је технички директор у механичком и хемијском делу компаније Јумко, Милорад Станковић.
У компанији Јумко, истакла је технички директор финалне производње, Светлана Стајић, ради се вредно и рокови се увек поштују.